[vc_row][vc_column]

Tifozat Kuq e Zi: Bonu shqiptar i mirë rri në shtëpi

Pandemia koronavirus ka bërë kaos në gjithë botën, duke prekur mijëra persona. Nga ky virus deri më tani në Kosovë janë prekur 61 persona, kurse...

E konfirmon edhe KON: Lojërat Olimpike shtyhen për vitin e ardhshëm

Është arritur marrëveshja që Lojërat Olimpike Tokio 2020 të shtyhen deri në verën e vitit 2021. Lajmi është dhënë nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (KON), të...

Arrihet marrëveshja, shtyhen Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

Koronavirusi tashmë ka ndikuar edhe tek Lojërat Olimpike veror “Tokio 2020”. Sipas asaj që shkruan CNN, kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe i ka bërë thirrje...

A do të luhet Maqedoni – Kosovë pa tifozë? Flet zëdhënësi...

Koronavirusi ka kapluar gjithë Evropën, duke përfshirë këtu Maqedoninë e Veriut edhe Shqipërinë. Deri tanimë janë anuluar shumë ngjarje sportive, e disa Federata kanë marrë...

Perfundojn pjesët e para të ndeshjeve së javes 22 të Superligës...

Perfundojn pjesët e para të ndeshjeve së javes 22 të Superligës se Kosovës në Futboll Sot po luhen tre takimet e javës së 22-të të...

Shkolla e Futbollit “Lidhja e Prizrenit” mbush 9 vite punë

Shkolla e Futbollit "Lidhja e Prizrenit" ka bërë 9 vite që kur filloi punën me talenta të rinjë nga Prizreni dhe rethina e Prizrenit...

Liria zhgënjen sërish

Liria nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola me Vllaznin e Pozharanit në duelin e javës 19-të në ligën e parë...

Ballkani mposhtë Dritë dhe vazhdon kryesimin

Ballkani ka vazhduar me formën e lartë në Superligën e Kosovës kësaj radhe duke mposhtur Dritën rezulltat 2me0 me golat e Blend Baftiut dhe...

Liria mbetet pa fitore në edicionin pranverorë në Ligë e Parë

Liria nuk ka arritur më shumë se një barazim 1me1 në stadiumin,"Përparim Thaqi" kundër skuadrës së Ulpianës. Ulpiana kaloi e para në epërsi me golin...

Vizer: Populli i Kosovës ka shpirt luftarak, krenohuni me Majlinda Kelmendin

Presidenti i Federatës Botërore të Xhudos, Marius Vizer gjatë javës së kaluar qëndroi në Kosovë. Ai ishte i pranishëm në ceremoninë për përzgjedhjen e më...
[/vc_column][/vc_row]