[vc_row][vc_column]

Kërcënimi amerikan bëhet më serioz, edhe djali i Trumpit kërkon tërheqjen...

David Perdue, senator amerikan, është përfshirë në debatin rreth raporteve Serbi – Kosovë. Në rrjetin e tij social Tëitter Perdue ka shkruar se “Nëse Kosova...

Si llogaritet përhapja e koronavirusit?

Dëshira e llogaritjes së shkallës së përhapjes së një virusi të veçantë, ka shtyrë shkencëtarët për të vendosur një numër unik që përcakton se...

Vdes shpikësi i “copy-paste”

Shpikësi i komandës mjaft të njohur kompjuterike “copy-paste”, Lawrence Tesler vdiq këtë javë në moshën 74-vjeçare, sipas një njoftimi të bërë dje në Twitter...

Grenell në krye të Inteligjencës Kombëtare, e urojnë edhe nga Kosova

Pas emërimit në krye të Inteligjencës Kombëtare, Richard Grenell ka marrë urime edhe nga Kosova. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi shkroi se emërimi i Grenell...

​Kanada, 200 automjete përfshihen në një aksident dhe plagosen 70 persona

70 persona janë plagosur në një aksident ku u përfshinë 200 automjete në një autostradë të ngjeshur në një periferi të qytetit kanadez të...
[/vc_column][/vc_row]