Ballina Sport Ndeshja e pestë me radhë pa fitore për Lirinë

Ndeshja e pestë me radhë pa fitore për Lirinë

Ndeshja e pestë me radhë pa fitore për Lirin.

Ndeshja derbi e javës së 13-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll në mes skuadrave të rrafshit të Dukagjinit Besë së Pejës dhe Liris së Prizrenit e luajtur në stadiumin e qytetit të Pejës, “Shahin Haxhiislami” pëfundoi me rezulltat 1 me 0 në të mirë të vendasëve, me këtë humbje Liria ka humbur edhe vendin e parë të klasifikimit në Ligën e Parë.

Rezulltet tjera të javës së 13-të në Ligën e Parë të Kosovës:

Vllaznia – Drenasi 1:0
Arbëria – Trepça 6:1
KEK-u – R.Sadiku 2:1
Malisheva – 2 Korriku 0:1
Vëllaznimi- Istogu 0:0
Dardana – Ulpiana 0:2
Besa – Liria 1:0

Nesër luhet takimi i fundit i javës së 13-të ndërmjet Vitis dhe Onix,
pas javës së 13-të në vendë të parë ndodhet Arbëria.