Ballina Lajme Mësohet identiteti i rusit që u arrestua në veri

Mësohet identiteti i rusit që u arrestua në veri

Mihail Krasnashefkov, është emri i shtetasit rus i cili u arrestua dhe u plagos sot gjatë operacioni policor në veri të vendit.

Kranashefkov, sipas presidentit të vendit Hashim Thaçi, ishte diplomat i infiltruar.

Ai është trajtuar në spitalin e Mitrovicës.

I plagosur dhe po ashtu i arrestuar është edhe një qytetar nga komuniteti serb me emrin Ivica Millovanoviq. Edhe Millovanoviq ka pranuar trajtim mjekësor në spitalin e Mitrovicës.