iPhone shpërthen në duart e një vajze

Ndërsa njëmbëdhjetëvjeçarja Kyle Ramos po luante në iPhone 6 të saj, ky i fundit nisi të qesë flakë. Pajisja shpërtheu dhe vajza e hodhi në...

Martohet futbollisti Ermir Lenjani

Futbollisti Ermir Lenjani i ka dhënë fund beqarisë. Lenjani është martuar me të fejuarën e tij, Herolinda Futbollisti ka organizuar një dasmë private me familjarët...

Rikthehet Ed Sheeran me një album të ri

Ed Sheeran po përgatitet të dominojë sërish verën me një album të ri, të sapoparaqitur. “No.6 collaborations project”, mban 15 këngë të realizuara me pjesëmarrjen...

Sunny Hill Festival dhe Birra Peja nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi

Organizatorët e Sunny Hill Festival dhe përfaqësues nga Birra Peja nënshkruan sot marrëveshjen e bashkëpunimit 3-vjeçar. Dukagjin Lipa, organizator i këtij evenimenti , falënderoi Birra...

Zbulohet një shtatore prej druri e Melania Trump në Slloveni

Është zbuluar një shtatore prej druri e Melania Trump në Slloveni. Në Sevnica, vendlindja e zonjës së parë të SHBA-ve, është gdhendur një pemë dhe...

Filmi i animuar “Away” shfaqet në Anibar

“Away” është njëri nga tre filmat e animuar të metrazhit të gjatë që vijnë për herë të parë në Kosovë, përmes ekranit të Kinemasë...

Nexhbedin Gaxherri – Nexhi së shpejti me projektë të ri

"Falma falma zemren" titullohet projekti i ri i këngëtarit Nexhbedin Gaxherri - Nexhi, projekt që pritet të publikohet së shpejti. "Falma falma zemren" një këngë...

Jepini një puthje sepse sot është Dita Botërore e Puthjes

Pavarësisht se çfarë lloji të puthjes pëlqeni, 6 korriku, Dita Botërore e Puthjes, është koha ideale e vitit që ta festoni atë, duke u...

Britney Spears rrëfen dietën sekrete për fansat

Këngëtarja “Piece of Me” tha nëpërmjet një postimi në Instagram se kishte humbur 4 kg,d duke zbuluar edhe sekretet e dietës. Britney Spears tha...

Miley Cyrus vjen në Prishtinë

Këngëtarja e muzikës pop, Miley Cyrus, do të jetë pjesë e festivalit SunnyHill në Prishtinë. Këtë e ka konfirmuar themeluesja e këtij festivali këngëtarja Dua...