Ballina Sport Liverpool kërkon ta blindojë Kloppi-n

Liverpool kërkon ta blindojë Kloppi-n

Trajneri gjerman ka kontratë edhe për 3 vjet tjera me Liverpoolin.

Por të kuqtë janë duke menduar për të rinovuar kontratën pas fitimit të Ligës së Kampionëve.

Liverpooli do të shpërblejë Jurgen Klopp për fitoren e Ligës së Kampionëve me një marrëveshje të re me vlerë 10 milionë funte (13 milion dollarë) për sezon.

Klopp erdhi në Anfield Road në vitin 2015, dhe ka një kontratë valide edhe për 3 vitet e ardhshme, duke u paguar me 7 milion paund për sezon.

Por, Reds janë të vendosur që të nënshkruajnë me gjermanin me një kontratë më të gjatë dhe më fitimprurëse.