Ballina Sport Largimi i Icardit nga Inter, ja kush janë emrat që mund ta...

Largimi i Icardit nga Inter, ja kush janë emrat që mund ta zëvendësojnë në sulm

Pas heqjes së penalizimeve nga UEFA, për merkaton, Interi do të hidhet në sulm për të përmirësuar organikën e ekipit.

Kjo do të ndodhë më së shumti në rast se Icardi do të largohet nga skuadra.

Shumë nga mediat në Itali e bëjnë fakt largimin e tij këtë verë nga Interi.

Por Inter nuk po rri duarkryq. Ndësa po shikon disa lojtarë që mund të afrohen si Edin Dzeko, Romelo Lukaku dhe së fundmi ai i Timo Werner.

Sulmuesi gjerman është i shtuar listës së Marottas dhe ka marrë miratimin e Contes.

Werner është pranë largimit nga Leipzig, por pas tij është edhe Bayern Munchen. E gjitha varet nga ardhmja e Icardit pasi vetëm në rast largimi të tij do vendoset se cili do të jetë e ardhmja e sulmit zikaltër.