[vc_row][vc_column]

OAK i propozon Qeverisë masat që duhet t’i ndërmarrë për të...

Oda e Afarizmit të Kosovës i ka përcjellur kryeministrit, ministres së Ekonomisë, ministrit të Financave dhe Transfereve, propozimet lidhur me masat që Qeveria duhet...

​Mustafa-deputetëve: S’është e natyrshme që të jeni me LDK-në dhe kundër...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në një mesazh publik dërguar anëtarëve të kryesisë, deputetëve dhe kryetarë të degëve, ku ndër të...

Limaj: Kosova është në krizë qeveritare, rruga për të zgjidhur është...

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka deklaruar se Kuvendi i Kosovës nesër ka mundësi nëpërmjet mocionit të mosbesimit të Qeverisë, ta tejkalojë këtë...

​Kosnett shprehet i kënaqur për seancën e nesërme

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, përmes një shkrimi në Twitter, është shprehur i kënaqur që nesër do të mbahet seanca...

​Dy raste të reja me koronavirus, shkon në 63 numri i...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare janë testuar katërdhjetë e dy mostra të marra...

​Shoqëria Civile i kërkojnë subjekteve politike marrëveshje para seancës

Disa organizata të shoqërisë civili në një letër publike drejtuar përfaqësuesve të institucioneve dhe opozitës, kanë kërkuar që deri në mbajtjen eventuale të seancës...

​PDK kërkon që shteti të bëjë pagesën e pagave për punëtorët...

Partia Demokratike e Kosovës vlerëson se qeveria e ardhshme duhet të rishikojë buxhetin për vitin 2020, e krejt kjo për të ofruar mbështetje për...

​Thaçi: Bashkimi Evropian po vazhdon ta diskriminojë Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se vendimi i sotëm i Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian për hapjen e negociatave për Shqipërinë...

​PDK-ja kërkon rishikim të buxhetit: Sektori privat duhet të stimulohet

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së Bedri Hamza, ka thënë se qeveria e Kosovës është duke u vonuar me ofrimin e stimulimit dhe pagesave...

Quni: Menaxhimi i situatës provë se FSK-ja duhet të jenë pjesë...

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni ka deklaruar se menaxhimi me sukses i kësaj situate është edhe një provë konkrete se FSK-ja dhe Kosova po...
[/vc_column][/vc_row]