[vc_row][vc_column]

PDK: Kapja e Kuvendit nga “Syri i Popullit”, Konjufca të tregojë...

Grupi Parlamentar i PDK-së, nëpërmjet një komunikate për media ka shprehur indinjatë për shkruhet aty ‘karakterin parapolitik që i është dhënë Kuvendit të Kosovës,...

Raporti 24 orësh i Prokuroris Themelore të Prizrenit

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, me urdhër të prokurorit ka ndaluar një (1) person të dyshuar, si dhe ka ngritur...

101 vite nga vdekja e Ismail Qemalit

Sot janë bërë 101 vite që kur ka vdekur kryeministri i parë shqiptar, Ismail Qemali, njeriu që më 1912 shpalli pavarësinë e Shqipërisë në...

Dëmtohet gypi i ujit në një fshat të Prizrenit

Policia raporton se një person nga fshati Vlashnje të Prizrenit ka njoftuar se persona të panjohur, kanë dëmtuar valvulën kryesore të gypit që furnizon...

Konjufca nuk jep dorëheqje

Lëvizja Vetëvendosje ka hedhur poshtë lajmin se kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, do të japë sot dorëheqje. Nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci, deklaroi për KosovaPress-it...

Pas linjës ajrore do ketë edhe linjë hekurudhore Prishtinë-Beograd

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd ka reaguar pas vizitës që Richard Grenell ka zhvilluar sot atje. Ambasada njofton se marrëveshja e...

Dy të vdekur në Prizren, në vendngjarje gjendet një armë zjarri

Sot në rrugën “Jusuf Gërvalla” në lagjen Ortakoll në Prizren, në një shtëpi banimi janë gjetur dy persona pa shenja jete D.H. dhe S.H.,...

“Qyteti në miniaturë”, libri që i mëson të verbrit për trashëgiminë...

Sot prezantohet libri “Qyteti në miniaturë” i punuar nga Fitore dhe Nëntore Rexhepi. Libri u dedikohet personave të verbër dhe atyre me dëmtime në shikim,...

ATK inkasoi mbi gjysmë miliardë euro në vitin që shkoi

Administrata Tatimore e Kosovës(ATK) në vitin 2019 ka arrit të inkasojë mbi gjysmë miliardë euro ose 10.4 përqind më shumë se në vitin 2018....

Mustafa: Zgjidhjen e jep Vetëvendosje

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se pret nga Lëvizja Vetëvendosje që të japin një zgjidhje. Menjëherë sapo la selinë e partisë...
[/vc_column][/vc_row]