[vc_row][vc_column]

Hyseni: Veliut po i hyhet në hak – Kurti vetë ka...

Ish-ministri i Jashtëm nga radhët e LDK-së, Skender Hyseni, ka bërë përgjegjës kryeministrin Albin Kurti për prishjen e raporteve të koalicionit qeveritar, e cila...

“Qyteti në miniaturë”, libri që i mëson të verbrit për trashëgiminë...

Sot prezantohet libri “Qyteti në miniaturë” i punuar nga Fitore dhe Nëntore Rexhepi. Libri u dedikohet personave të verbër dhe atyre me dëmtime në shikim,...

Limani: Biblioteka “Fan S. Noli” pati 59 mijë lexues në vitin...

Ushtruesja e detyrës së drejtorit për Kulturë, Rini dhe Sport të Komunës së Gjilanit, Deniza Limani, e ka quajtur 2019 vit të suksesshëm, duke...

138 vjet nga lindja e Fan Nolit

Fan Stilian Noli, një nga personalitetet më të shquara të kombit shqiptar, kujtohet si një figurë e madhe dhe e shumanshme e letërsisë, kulturës,...

120 vjet nga lindja e poetit Lasgush Poradeci

Poeti, shkrimtari e përkthyesi Llazar Gusho, i njohur me pseudonimin Lasgush Poradeci, lindi më 27 dhjetor 1899 dhe ndërroi jetë më 12 nëntor 1987...

Vogue: Shqipëria, Kroacia e re e turizmit

Gjatë pesë viteve të fundit, Kroacia ka qenë një atraksion turistik për arsye të forta. Ky shtet i Ballkanit ka një vijë të bukur...

Bota kujton Charlie Chaplin, 42 vite nga vdekja e një prej...

Më 25 dhjetor 1977 ka vdekur në Zvicër aktori, skenaristi, regjisori dhe producenti anglez Charlie Chaplin, një nga pionierët e kinemasë dhe një ndër...

Princesha Elia Zaharia Zogu promovon “Trëndafilin e bardhë” në Prizren

Princesha Elia Zaharia Zogu promovon “Trëndafilin e bardhë” në Prizren Princesha Elia Zaharia Zogu do të promovojë librin e saj “Trëndafili i bardhë” edhe në...

Panairi i turizmit nesër në Prizren

Drejtoria e Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomi në komunën e Prizrenit, ka njoftuar se nesër do të organizojë Panairin e Turizmit, i cili do të...

Media amerikane: 21 arsyet pse duhet të vizitoni Shqipërinë përpara se...

Shqipëria është një nga ato vendet që shumë turistë e harrojnë se ekziston. E vendosur në Evropën Jugore, përtej detit nga Italia është në...
[/vc_column][/vc_row]