Ballina Sport Kante ka frikë të stërvitet me skuadrën e Chelseat

Kante ka frikë të stërvitet me skuadrën e Chelseat

Në Premier League kanë rinisur seancat stërvitore individuale dhe në grupe të vogla, për tu përgatitur për çuarjen deri në fund të sezonit 2019-2020, megjithatë duket se jo çdo gjë ka shkuar sipas parashikimit.

Kështu ditën e djeshme drejtues të Federatës njoftuan se nga 748 persona të testuar, 6 prej tyre rezultuan pozitivë ndaj koronavirusit dhe emrat nuk u bënë të ditur, por vetë ata u futën menjëherë në karantinë.

Kaq mjaftoi që mesfushori francez i Chelseat, N’golo Kante të ndjejë frikë për infektim dhe të kërkojë largimin nga qendra stërvitore e vijimin e stërvitjes nga shtëpia, ndërsa drejtuesit e klubit londinez e mirëkuptuan dhe e lejuan.

Burimet e medieve angleze pretendojnë se Kante nuk është i kënaqur me vendimin për t’u rikthyer në veprim, duke marrë parasysh rreziqet nga COVID-19, ku vazhdojnë të vdesin qindra njerëz në ditë në gjithë botën.

Trajneri Frank Lampard thuhet se është plotësisht mbështetës i vendimit të mesfushorit të tij, duke i kuptuar shqetësimet e 28 vjeçarit.