Ballina Lajme Haradinaj: Faleminderit Gjermani

Haradinaj: Faleminderit Gjermani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në konferencën “Takimet Ndërkombëtare”, ka takuar kryetarin e Bundestagut, Wolfgang Schäuble, të cilin e ka falënderuar për gjithçka që Parlamenti gjerman dhe ai personalisht kanë bërë për Kosovën.

“Ndjenjë e mirë që Kosova është pjesë e pandashme e këtyre takimeve që promovojnë paqen dhe mirëbesimin ndërmjet njerëzve dhe kombeve. Faleminderit Gjermani”, ka shkruar ai në Facebook