Ballina Magazina Dua Lipa me rekordë historik

Dua Lipa me rekordë historik

Mandatory Credit: Photo by Chelsea Lauren/REX/Shutterstock (10095021ah) Dua Lipa - Best New Artist, Best Dance Recording - ÔElectricityÕ 61st Annual Grammy Awards, Press Room, Los Angeles, USA - 10 Feb 2019

Rekordet e Dua Lipës tashmë nuk mund të numërohen më.

Së fundmi këngëtarja me origjinë shqiptare ka hyrë në histori. Ajo është shpallur e para artiste femër që ka të paktën 3 këngë me 800 milionë dëgjime në Spotify.

Ajo theu rekordin me këngët “New Rules”, “One Kiss” dhe “IDGAF”.

Edhe pse nuk ka publikuar këngë muajt e fundit, Dua po përgatitet për nxjerrjen e një albumi.

Në 11 shkurt, Dua u bë e para shqiptare që rrëmbeu dy çmime Grammy.