Ballina Sport Dani Alves nuk ka ndërmend të tërhiqet, kërkon të luajë në Premier...

Dani Alves nuk ka ndërmend të tërhiqet, kërkon të luajë në Premier League

Daniel Alves dëshiron të provojë një eksperiencë të re.

Mbrojtësi brazilian ka provuar të luajë në Spanjë, Itali dhe së fundmi në Francë, dëshiron të provojë dhe një aventurë në Premieri League.

Dani Alvesh ka ndërprerë rinovimin me klubin francez pasi kërkon të luajë në Angli. Është “Uol Esporte” që raporton e mbrojtësi 36-vjeçar nuk do të rinovojë kontratën e tij me klubin e PSG-së.

Dani Alvesh është një nga lojtarët që ka fituar më shumë trofe në karrierën e tij si futbollist. 36-vjeçari ka fituar tituj kampion me Barcelonën, Juventusin dhe PSG-në por edhe trofe të tjera si Champions League dhe Kupa.