Ballina Sport Casillas lëshohet nga spitali pas sulmit në zemër, nuk dihet ende se...

Casillas lëshohet nga spitali pas sulmit në zemër, nuk dihet ende se a do të kthehet të luajë

Ai pësoi një sulm në zemrës gjatë një stërvitjeje, sot Iker Casillas është liruar zyrtarisht nga spitali pas një tretmani disaditor.

Pasi iu kryer disa teste, 37-vjeçari u largua nga Spitali Porto CUF me gruan e tij Sara Carbonero.

Casillas u ndal dhe dha deklaratë edhe për gazetarët.

View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter

B/R Football@brfootball

Iker Casillas has been discharged from hospital today 31.5K4:11 PM – May 6, 20195,369 people are talking about thisTwitter Ads info and privacy

“Dua t’i falënderoj të gjithë mijëra dashamirë për dashurinë e treguar. Do të duhet të presim edhe disa javë ose disa muaj”.

“Unë nuk e di se çfarë do të jetë e ardhmja, por gjëja më e rëndësishme ishte të jem këtu dhe të jem në gjendje të flas në heshtje. Faleminderit për pritjen, të shoh së shpejti”, u ka thënë portieri gazetarëve.

Ende nuk dihet nëse ish-portieri i Real Madrid do të vazhdojë të luajë.View image on Twitter

View image on Twitter

Brendy Boyle@BrendyBoyle

Great to Casillas leaving hospital this afternoon.103:16 PM – May 6, 2019See Brendy Boyle’s other TweetsTwitter Ads info and privacy

Por sipas Marcas flitet se portieri legjendar spanjoll mund të ‘mos kthehet më në fushë;.

Casillas kishte nënshkruar një zgjatje të kontratës me klubin e tij aktual në mars, i cili do ta mban atë në Estádio do Dragão deri në vitin 2020. /Telegrafi/