Ballina Sport Buffon rikthehet tek Parma

Buffon rikthehet tek Parma

PSG nuk i ka vazhduar kontratën portierit legjendar Ganluigi Buffon.

Por sot mediet italiane shkruajnë se Buffon mund të rikthehet tek Parma.

Gjithashtu bëhet e ditur se kontakte midis njerëzve të afërt me Buffon dhe me presidentin e Parmës Gialloblu kanë nisur.

Ende nuk flitet për kontratë apo firmë, por vetëm një afrim mes Buffon dhe dashurisë se vjetër.

Ndërkohë Buffon është aktivizuar me parëm për 5 sezone, nga viti 1996 deri në vitin 2001 teksa ka zbritur në fushë 168 herë.