Ballina Autorët Postime nga Televizioni Opinion

Televizioni Opinion

6330 POSTIME 0 KOMENTET

5 orë pa ujë, nesër gjatë ditës dhjetë fshatra të Prizrenit

Për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike, si rezultat i punimeve të planifikuara nga ana e KEDS, KRU Hidroregjioni Jugor sh.a. Prizren njofton konsumatorët...

TeleDoc, qytetarët do të kenë mundësi që përmes telefonit ti pyesin...

Në Postën e Kosovës do të ofrohet një shërbim i ri që iu mundëson qytetarëve të kontaktojnë mjekë përmes telefonit dhe të pyesin gjithçka...

Gashi: Kosova ka arritur progres të kënaqshëm në Menaxhimin e Financave...

Ministria e Financave ka mbajtur sot takimin e Dialogut të Politikave të Menaxhimit të Financave Publike (MFP), ku të pranishëm në këtë takim ishin...

Gjinovci: Kosova pa flamur në Spanjë, kemi reaguar menjëherë në IHF

Kosova U-21 ka mësuar sot shortin për kampionatin botëror të hendbollit Spanja 2019. Mirëpo, ajo që nuk pritej ndodhi në hedhjen e shortit. Në publikimin e...

Vuçiq përqesh Quintin: Nuk kam lexuar ndonjë gjë më të marrë...

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq është shprehur i habitur nga deklarata e vendeve të Quintit pas zgjedhjeve për kryetarët e komunave në veri të Kosovës. Ai...

Nuk votohet vendimi qeveritar për privatizimin e Telekomit

Komisioni për Zhvillim Ekonomik nuk ka votuar vendimin e Qeverisë me të cilin autorizohet Komisioni Qeveritar për Privatizimin e Ndërmarrjes Publike "Telekomi i Kosovës". Nënkryetari...

Kosova vazhdon të ketë pengesa për eksportimin e mallrave në Shqipëri

Kosova vazhdon të ketë pengesa për eksportimin e mallrave në Shqipëri, ku disa nga barrierat janë procedurat e zhdoganimit, pagesa e skanerit, noterizimi i...

Kosova mëson shortin për kampionatin botëror

Kombëtarja e Kosovës në hendboll, grupmosha U-21, ndodhet në grupin C për Kampionatin Botëror Spanja 2019. Djelmoshat tanë ndodhen në një grup me Portugalinë, Hungarinë,...

Perimet nga Shqipëria në Kosovë, analizat s’kanë gjetur elemente të dëmshme

Vetëm gjatë një dite, së paku 30 tonë perime – kryesisht domate, tranguj e speca – importohen nga Shqipëria në Kosovë. Por, analizat laboratorike për...

Zhiviq takohet me O’Connell, diskutojnë për zhvillimin e sektorit të bujqësisë

Ministrja e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Dijana Zhiviq, ka pritur sot në takim ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, me...
- Advertisement -

MOS I HUMBSNI