Ballina Autorët Postime nga Televizioni Opinion

Televizioni Opinion

4052 POSTIME 0 KOMENTET

KQZ-ja akreditoi 464 vëzhgues për zgjedhjet në katër komunat veriore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve akreditoi vëzhguesit të cilët do të vëzhgojnë zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar në komunat: Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë...

Vijojnë përgatitjet për festivalin folklorik “I këndojmë lirisë”

Përgatitjet për edicionin e sivjetmë të festivalit mbarëkombëtar folklorik “I këndojmë lirisë” po vijojnë me ritme normale dhe Këshilli organizativ i këtij festivali konfirmoi...

Komuna e Malishevës paguan shpenzimet e varrimit për qytetarët.

Kryetari i komunës së Malishevës, Ragip Begaj dhe kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame në Malishevë, Mulla Xhevat Kryeziu, nënshkruan marrëveshjen për mbulimin e...

Arrestohen tre persona për grabitje të armatosur në Gjakovë

Policia në Gjakovë ka arrestuar tre persona, dy shtetas nga Kosova dhe një nga Shqipëria për një grabite me armë që ka ndodhur mbrëmë...

Haradinaj shpreson me marrjen e kryesimit të BE-së Finlanda do të...

Me marrjen e kryesimit të Këshillit të BE-së nga 1 korriku i këtij viti, besojmë fuqishëm se shteti mik, Finlanda, do të vazhdojë të...

Raporti i Komisionit për dëbimin e turqve i shkon Kuvendit

Pasi miratuan raportin e Komisionit hetimor parlamentar për ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq, deputetët dhe anëtarët e këtij komisioni, Xhelal...

​Veseli: Të gjithë shqiptarët në veri duhet të dalin në zgjedhje...

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli i shoqëruar nga kandidatët për kryetarë të komunave veriore të Kosovës, kanë bashkëbiseduar me qindra qytetarë...

Veseli shkon në teatër, sheh shfaqjen e dhimbshme për refugjatët kosovarë

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli së bashku me bashkëshorten e tij Violetën, kanë shkuar në Teatrin Kombëtar për ta parë shfaqjen “Bryma e vdekjes”. “Kjo...

Haskuka e Susuri, thërrasin konferencë për shtyp

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtori i Arsimit, Skënder Susuri, sot do të mbajnë një konferencë për shtyp në ora 10:30. Haskuka dhe Susuri,...

Ariu në Prizren, ‘shkaktar’ për hapjen e 8 vendeve të punës...

Komuna e Prizrenit ka hapur konkur për punësimin sezonal të 8-të punëtorëve si rojë pyelli. Sipas një njoftimi konkursi mbetet i hapur 8 ditë kalendarike...
- Advertisement -

MOS I HUMBSNI