Ballina Autorët Postime nga Televizioni Opinion

Televizioni Opinion

2059 POSTIME 0 KOMENTET

Veseli përkujton dëshmorin e rënë para 20 vitesh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka përkujtuar dëshmorin Malush Ahmeti në 20 vjetorin e rënies. Në 20 vjetorin e rënies, kujtojmë Malush Ahmetin,...

Më 21 maj bizneset kosovare dhe ato sllovene mblidhen në Lubjanë

Oda Sllovene e Bizneseve dhe Oda Ekonomike Sllovene më 21 Maj 2019 organizojnë Forumin e radhës në Lubjanë, ku do të marrin pjesë dhjetëra...

Djali i Ukshin Hotit: Kosova nuk është siç ka deshtë babai,...

Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të çështjes kombëtare dhe intelektualit Ukshin Hoti- djali i tij, Andin Hoti ka kërkuar që sa më...

Emërohet drejtori i ri i Arsimit në Prizren

Në Komunën e Prizrenit është ndërruar drejtori i Arsimit. Drejtori i ri i emëruar është Gani Gërmizaj, i cili njësoj sikur ish-drejtori i Arsimit,...

Qeveria “pajtohet” me kritikat e ambasadës së SHBA-së

Kritikat dhe shqetësimet e shprehura nga ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë në lidhje me emërimet e individëve të pakualifikuar në pozita të...

Limaj: Serbia, t’i hap të gjitha arkivat shtetërore për zbardhjen e...

Nuk do të ketë asnjë marrëveshje politike ndërmjet Kosovës dhe Serbisë pa u zgjidhur fati i të pagjeturve. Kështu është zotuar zëvendëskryeministri i Fatmir Limaj...

Çekia premton angazhimin për Kosovën rreth liberalizmit të vizave

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, priti në takim zëvendës-ambasadorin e Republikës Çeke, Dushan Kralik dhe Atasheun Policor pranë Ambasadës së Republikës Çeke...

Thaçi kërkon unitet ndërkombëtar për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet...

Bytyqi takon këshilltarin e lartë për edukim në Programin TLP-SP

Ministri i Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka pritur sot në takim këshilltarin e lartë për edukim në Programin TLP-SP, Edward Cooper. Bytyqi tha...

Veseli: Nuk mund të heshten krimet që kanë ndodhur ndaj qytetarëve...

Shteti i Kosovës ka kapacitete dhe do t'i arrestojë kriminelët e luftës kudo që janë, nuk do të ketë tolerim ndaj tyre. Kështu ka deklaruar...
24,568FansaPëlqeje
653AbonentëAbonohu
- Advertisement -

MOS I HUMBSNI