Ballina Autorët Postime nga Televizioni Opinion

Televizioni Opinion

3944 POSTIME 0 KOMENTET

E papritur, Bylbyl Sokoli jep dorëheqja nga Prishtina

Bylbyl Sokoli nuk do të jetë më trajneri i Prishtinës. Sokoli sot në një konferencë të jashtëzakonshme ka njoftuar rreth vendimit të cilin e ka...

Osmani: Kërkojmë drejtësi e jo hakmarrje për vrasjen e kolonel Krasniqit

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani sot ka bërë homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe te varri i ish-ministrit të Mbrojtjes,...

Digjet një veturë në Podujevë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë, në një parking të veturave, për shkaqe ende të panjohura...

Veseli: Po ndjehet fryma e fitores

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe kandidati për kryeministër, Kadri Veseli ka thënë se kudo në Kosovë po ndjehet fryma e fitores së...

Sulmon policin derisa arrestohej

Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi i njëjti ka sulmuar fizikisht zyrtarët policorë deri sa ishin duke kryer detyrën zyrtare, konkretisht arrestimin e...

Veseli nga Ortakolli dhe Korisha e Prizrenit premton ashpërsim të masave...

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ka prezantuar vizionin e tij qeverisës brëm edhe në Ortakoll dhe Korishë të Prizrenit. Ai ka premtuar se do të...

​Haradinaj: Koncepti i Vetëvendosjes është komunist

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj thotë se Kosova pak ka punuar për të “rehatuar” punët e saj, derisa sipas tij gjithmonë...

Veseli në Brrut dhe Pllave të Dragashit: Do t’i asfaltojmë 500...

Lideri i PDK-së ka vazhduar takimet e tij me banorë në fshatrat e Dragashit. Ai në Brrut dhe Pllave ka shpalosur planin për zhvillimin ekonomik,...

5 vjet nga vizita e Papa Françeskut në Shqipëri

Sot bëhen 5 vite nga vizita historike e Papa Françeskut në kryeqytetin shqiptar, Tiranë. Papa qëndroi për rreth 12 orë në Tiranë, duke i bërë...

Sonte promovohet libri monografik “Nexhmije Pagarusha”

Sonte promovohet monografia “Nexhmije Pagarusha” me autorë Shaban Maxharraj dhe Elvira Berisha. Në këtë ceremoni solemne do të merr pjesë edhe ministri në detyrë i...
- Advertisement -

MOS I HUMBSNI