Ballina Autorët Postime nga Televizioni Opinion

Televizioni Opinion

6178 POSTIME 0 KOMENTET

Thaçi në Bruksel: Lidershipi i ri i BE-së të dëshmojë se...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot po qëndron në Bruksel, ku po merr pjesë në konferencën vjetore për Ballkanin Perëndimor të organizuar nga organizata...

Kërkohet më shumë mbështetje për personat me aftësi të kufizuara

Në kuadër të shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Kufizuara është mbajtur konferenca vjetore “Promovimi i pjesëmarrjes së personave me aftësi...

Kosova dështon sërish në PISA, të tretët nga fundi në testimin...

Kosova nuk ka pasur rezultate të mira në vlerësimin ndërkombëtar të nxënësve i njohur si PISA 2018. Vendi ynë është renditur i treti nga fundi...

Abbott: Dënimi pa konfiskimin e pasurisë së paligjshme nuk është i...

Këshilli Prokurorial i Kosovës dhe Këshilli Gjyqësor i Kosovës, së bashku me Ambasadën Britanike kanë organizuar punëtorinë “Pastrimi i parave/riparimi i aseteve” ku u...

Vjedhje e rëndë në Rahovec, hajnat marrin 7000 euro

Policia e Kosovës raportoi për një vjedhje të rëndë në fshatin Qifllak të Komunës së Rahovecit. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë ku persona të panjohur kanë...

Trouble-Free Products In Literary Analysis

Once in a while, even the very best students discover that it is problematic to compose an distinctive analytical essay as a result of...

Kosova, marrëveshje tregtare me Mbretërinë e Bashkuar

Republika e Kosovës, gjegjësisht Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, sot nënshkruan marrëveshje të partneritetit, tregtisë dhe bashkëpunimit me Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandën Veriore. Marrëveshja...

Shoqëria Kulturore Artistike “Agimi” shënoi 75 vjetorin e themelimit

Me një program të pasur, në të cilin në mënyrë origjinale artistike janë përmbledhur kënga, vallja, rezistenca, qëndresa dhe triumfi, mbrëmë është shënuar 75...

OSBE prezanton raportin “Vlerësimi i kthimit vullnetar në Kosovë”

Misioni i OSBE-së në Kosovë do të lansojë sot raportin “Vlerësimi i kthimit vullnetar në Kosovë” dhe filmin dokumentar mbi kthimin me titull “Të...

Kids’ Dialect Reading and Chat.

A Secret Weapon for Education Day A History of Education Day Refuted Celebrated annually on June 6, it is a day to winner the...
- Advertisement -

MOS I HUMBSNI