Ballina Autorët Postime nga Televizioni Opinion

Televizioni Opinion

1613 POSTIME 0 KOMENTET

Zhiviq siguron përkrahje për zhvillimin e sektorit të bujqësisë

​Ministrja e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Dijana Zhiviq, gjatë ditës së sotme priti në takim përfaqësuesit e fondit të Projektit “G2G US$ MI...

Limaj: S’do të ndalemi së kërkuari zbardhjen e fatit të Ukshin...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rrëmbimit të veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Limaj vlerëson se Ukshin Hoti ishte dhe mbetet...

“Na ishte njëherë që kurrë mos qoftë”, ekspozita kushtuar 1133 fëmijëve...

“Më 26 mars të vitit 1999 dikur rreth orës 12:00, kanë ardhur forcat policore te shtëpitë tona, në Suharekë. Na jemi kanë bashkë, fëmija,...

Veseli: Shteti serb do të përgjigjet për zhdukjen e Ukshin Hotit...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot në Prizren në 20 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të shquar Ukshin Hoti, se...

Për tre vjet FKGK ka dhënë 100 milionë euro kredi për...

Në përvjetorin e tretë të themelimit të Fondit Kosovar për Garanci Kreditore(FKGK), u tha se për këtë periudhë janë dhënë 2 mijë e 560...

Hoti: Të pagjeturit janë provë e gjenocidit serb në Kosovë

Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, në Prizren sot është mbajtur akademi përkujtimore nën përkujdesjen e kryeministrit të Kosovës, nga ku është...

Tahiri: Pasuria e jashtëligjshme do të konfiskohet pa përjashtim

​Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, duke folur për ndryshimet e legjislacionit që janë bërë gjatë mandatit të tij, ka thënë se këto janë përgjigja...

Brovina paraqet dëshmi se si ishte dhunuar një grua gjatë luftës...

Deputetja e Prtisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina sot ka paraqitur një fotografi që dëshmon dhunimin e një gruaje 35 vjeçare nga ushtarët serb...

BE gjobit pesë banka me 1 miliardë euro

Rregullatorët antimonopol të Bashkimit Evropian sot penalizuan bankat Barclays, Citigroup, JP Morgan, MUFG dhe Royal Dutch Scotland me gjithsej 1.07 miliard euro për manipulimin...

Berisha: Të arriturat e FSK-së janë suksese të Kosovës dhe aleatëve...

Në mjediset e Ministrisë së Mbrojtjes, për herë të parë pas miratimit të ligjeve për Ministrinë dhe FSK-në, filloi punimet konferenca dyditore ,,FSK dhe...
24,318FansaPëlqeje
635AbonentëAbonohu
- Advertisement -

MOS I HUMBSNI