Ballina Autorët Postime nga Televizioni Opinion

Televizioni Opinion

1537 POSTIME 0 KOMENTET

Lirohet nga akuza arsimtarja nga Gjakova që dyshohej se rrahu nxënësit...

Gjykata Themelore në Gjakovë, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj të pandehurës L.D, e cila në bazë të aktakuzës së Prokurorisë Themelore të Gjakovës, akuzohet...

Sulmohet polici në Podujevë

Policia e ka arrestuar një të dyshuar në Podujevë pasi që i njëjti ka penguar zyrtarin policor në kryerje të detyrës. Po ashtu gjatë prangosjes,...

Haradinaj nga Jabllanica: Në Kosovë nuk do të ketë ‘Dodik Republikë’

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i shoqëruar nga shumë familjarë e deputet e pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë bërë homazhe në kompleksin...

Brovina në polici, intervistohet për fotot e prezantuara

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina ka nisur intervistimin në stacionin policor në Prishtinë, lidhur me fotografitë e prezantuara dje në Kuvendin...

Kosova ka aplikuar në byronë ndërkombëtare për peshat dhe matjet

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala deklaroi sot se Kosova ka aplikuar për anëtarësim në Byronë Ndërkombëtare të Peshave dhe Masave (BIPM), anëtarësim...

Limaj në Berlin takon Johann Wadephul, diskutojnë për samitin e Parisit

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj dhe kryetari i Nismës Socialdemokrate, gjatë një vizite zyrtare në Gjermani, është takuar me deputetin në Bundestag dhe raportues...

Millanov: “Terrorizmi, akuzë e gabuar për Grupin e Kumanovës”

Në Gjykatën e Apelit, në ditën e dytë janë duke u shqyrtuar ankesat e të dënuarve nga “Lagja e Trimave”. Seanca filloi me fjalët e...

Rita Ora shkëlqen në Festivalin e Kanës

Këngëtarja me origjinë shqiptare me famë botërore Rita Ora, ka marrë pjesë për herë të parë në festivalin e filmit në Kanë të Francës. E...

Lekaj dhe Berisha flasin për marrjen në kontroll të hapësirës së...

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka takuar drejtorin e Autoritetit të Aviacionit Civil, Eset Berisha, me të cilin kanë diskutuar për ndryshimet që pritet...

Sot përfundon fushata zgjedhore në veri

​Sot përfundon fushata pesë ditore për zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Mitrovicës, të cilat do të mbahen këtë të diele. Zgjedhjet...
23,920FansaPëlqeje
622AbonentëAbonohu
- Advertisement -

MOS I HUMBSNI