Ballina Autorët Postime nga Televizioni Opinion

Televizioni Opinion

3902 POSTIME 0 KOMENTET

Veseli: Në PDK bashkohen të guximshmit, të drejtit dhe miqtë e...

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, pas vizitave në Has dhe Prizren, është ndalur edhe në tri fshatra të Drenasit. Ai ka thënë se Partia Demokratike...

Shënohet Dita Botërore e Turizmit

Sot në mbarë botën shënohet Dita Botërore e Turizmit. 27 shtatori është datë që është zgjedhur për të përkuar me një moment të rëndësishëm në...

Kosova shënon Ditën pa Viktima në rrugë, 15 viktima më pak

Policia e Kosovës thotë se Dita Evropiane pa Viktima në Rrugë po shënohet në Kosovë me 15 viktima më pak, krahasuar me periudhën e...

Aktakuzë kundër një inspektori të ndërtimit në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër N.M., në cilësi të personit zyrtar si inspektor i ndërtimit në...

Betohet solemnisht gjenerata 2023 e rekrutëve të ri të FSK-së

Në repartet e kazermës “Adem Jashari” të Shtabit të Përgjithshëm të Forcës së Sigurisë të Kosovës në Prishtinë, sot u zhvillua ceremonia e betimit...

Edhe 20 vjet pas themelimit, Filarmonia e Kosovës pa sallë të...

Filarmonia e Kosovës nesër mban koncertin e hapjes së sezonit 2019/2020, por edhe ky sezon po nis pa sallë për koncerte. Drejtori i këtij institucioni...

Specialja fton ish-pjesëtarin e UÇK-së nga Zona Operative e Pashtrikut

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Brigadën 128 në Zonën Operative të Pashtrikut, Mehmet Sulaj nga Prizreni, është i ftuari i radhës nga...

Politikanët serb në Kosovë: Lista Serbe po vazhdon me kërcënime e...

Politikanët serb në Kosovë që nuk janë pjesë e Listës Serbe, vlerësojnë se po zhvillohet fushatë e egër e me shantazhe ndaj personave që...

MASHT sqarohet lidhur me projektin për ndërtimin e Observatorit

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë shpreh shqetësim lidhur me situatën që ka krijuar organizata joqeveritare “Astronomy Outreach of Kosovo”, e cila pas presionit...

Shënohet “Dita Evropiane pa Viktima në Rrugë”

Policia e Kosovës ka mbajtur sot konferencën me temën “Ngritja e sigurisë në trafik dhe shënimi i Ditës Evropiane pa Viktima në Rrugë”, në...
- Advertisement -

MOS I HUMBSNI