Ballina Autorët Postime nga Televizioni Opinion

Televizioni Opinion

3902 POSTIME 0 KOMENTET

Haradinaj përkujton dëshmorin Adrian Kransiqi: Krenohem që u njohëm në ditët...

Sot bëhen 22 vjet, nga rënia heroike e dëshmorit Adrian Krasniqi, gjatë një sulmi të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Stacionin e policisë serbe,...

Arrestohet djali i eprorit të lartë policor në veri

V.B. është personi tjetër i arrestuar nga forcat speciale të Policisë së Kosovës gjatë aksionit të sotëm në veri të vendit. Burime të KosovaPress-it bëjnë...

Hamza pritet në Departamentin e Shtetit

Ministri në largim i Financave, Bedri Hamza, në kuadër të vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka zhvilluar takime edhe në Thesarin e...

Personat me aftësi të kufizuara kërkojnë të trajtohen të barabartë në...

Në kuadër të fushatës ndërgjegjësuese për punësimin e personave me aftësi të kufizuara, sot është mbajtur “Panairi i karrierës: takimi i punëdhënësve me punëkërkuesit”. Me...

Arrestohet një person se mbante ilegalisht lokalin për lojëra të fatit

Policia e Kosovës në fshatin Gllogjan të komunës së Deçanit ka realizuar një plan operacional, me ç’rast është kontrolluar dhe bastisur një lokal. Pas një...

GAP: Qeveria e Kosovës rrit shpenzimet

Instituti GAP ka publikuar të dhëna për shpenzimet e ministrave e ministrive dhe zyrtarëve të kabineteve të tyre për mëditje, telefona mobil. Reprezentacion dhe...

Malisheva nderon 15 maturantët që humbën jetën para 15 vitesh

Data 14 tetor është data më e dhimbshme për Komunën e Malishevës, pasi në këtë datë të vitit 2004, 15 maturantë të Gjimnazit “Abdyl...

Vasfije Krasniqi: Shyhrete, trimëresha ime!

Gruaja e parë e mbijetuar e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë e që foli hapur për këtë çështje, Vasfije Krasniqi-Goodman, i...

Tahiri i përgjigjet BE-së: Emërimi i noterëve të rinj është tërësisht...

Ministri Drejtësisë, Abelard Tahiri sot ka deklaruar se emërimi i noterëve të rinj do të marrë epilog legjitim në harmoni të plotë me ligjin...

KMDLNj për helmimin e zyrtarëve të KQZ-së: T’i presim rezultatet

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut, ka reaguar lidhur me dyshimet për helmim të zyrtarëve të KQZ-së, duke kërkuar...
- Advertisement -

MOS I HUMBSNI