Ballina Autorët Postime nga Televizioni Opinion

Televizioni Opinion

1613 POSTIME 0 KOMENTET

Hapet Qendra Zhvillimore e Malazezëve të Kosovës

Sot mbahet ceremonia e hapjes solemne të Qendrës Zhvillimore të Malazezëve të Kosovës. Ceremonia do të mbahet në Lagjen “Arbëria” në Prishtinë, ku do të...

Nis sot “Mirëdita, dobar dan!”, festivali që synon të thyejë barrierat...

Sot në Beograd do të hapet festivali "Mirëdita, dobar dan!", ngjarje kjo unike që ka prezantuar skenën kulturore dhe shoqërore të Kosovës në Beograd...

Konferencë ndërkombëtare për perspektivën dhe sfidat e Ballkanit Perëndimor

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) dhe Grupi Ballkanik për Hulumtime të Politikave (BPRG), sot mbajnë konferencën ndërkombëtare “Njëzet vite pas: Perspektivat dhe...

49 vjeçarin e zë muri, vdes në vend

Policia e Kosovës njofton se sot rreth orës 14:54, në fshatin Vrellë të Istogut og, gjatë prishjes së një garazhe private një person e...

Objekti i QKMF në Gjilan do të jetë zgjidhje për 50...

Drejtori për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në Gjilan, Selami Xhemaili deklaroi sot ndërtimi i objektit të QKMF-së ka marrë mbështetjen shtesë nga MSH dhe...

Tornado dëmton 500 makina për shitje në SHBA

Një tornado e fuqishme që goditi Jefferson City në Missuri javën e shkuar shkaktoi dëme të mëdha një shitësi të makinave në atë qytet. Siç...

Presidenti takohet me zyrtaren e lartë të Departamentit Amerikan

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot ushtruesen e detyrës së drejtoreshës së Zyrës për Çështje të Evropës Jugore dhe Qendrore në Departamentin...

Gashi: Rruga “Marin Barleti” në Prizren do të revitalizohet dhe do...

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, sot ka pritur në takim drejtuesit e Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, me c’rast...

Haradinaj i reagon Vuçiqit: E pakuptimtë të vihet në mbrojte të...

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka thënë se është i pakuptimtë reagimi i presidentit Aleksandar Vuçiq për aksionin e sotëm në veri të vendit....

Veseli në veri, takon banorët e Zubin Potokut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar sot fshatin Çabër të Zubin Potokut, për të siguruar qytetarët atje se nuk kanë arsye...
24,318FansaPëlqeje
635AbonentëAbonohu
- Advertisement -

MOS I HUMBSNI