Ballina Autorët Postime nga admin

admin

32 POSTIME 0 KOMENTET

Stafi udhëheqës dhe realizues

Hierarkia udhëheqëse në televizionin Opinion fillon me z. Edvard Kolnrekaj, pronare i televizionit Opinion, më pas vazhdohet me drejtorin, funksion të cilin...

Background

First transmission of Hasi television was edited on 22.09.2001, the day which is officially considered as its birth date. This televisions signal transmits from Zym-...

Historiku

Transmetimi i parë i televizionit Hasi në eter, u editua më datën 22.09.2001, e cila ditë, edhe zyrtarisht konsiderohet si datëlindje e saj. Sinjali...

Një femër deshi të “sfidonte” një dem gjysmë tonësh – pamje...

Ky është momenti i tmerrshëm kur një femër toreadore ka thyer nofullën dhe ka marrë lëndime tjera në fytyrë, pasi është sulmuar...

Deputeti rus terrorizon banorët, qëllon në ajër me breshëri – habit...

Banorët e qytetit Kamyshlov në Uralet ruse janë frikësuar nga disa të shtëna me armë zjarri automatike. Ngjarja ka...

Autoriteti Elektoral turk urdhëron përsëritjen e zgjedhjeve për Stambollin

Bordi më i lartë i zgjedhjeve të Turqisë njoftoi të hënën se votimi për kryebashkiakun e Stambollit, qyteti më i madh i...

Lufta për Arktikun: SHBA paralajmëron Rusinë dhe Kinën

Qeveria amerikane paralajmëroi Rusinë dhe Kinën se Shtetet e Bashkuara nuk do të tolerojnë lëvizje agresive në rajonin e Arktikut.

MË FALNI

Nga: Leonard CohenPërktheu: Fadil Bajraj Më falni, zotërinj dhe zonja,nëse nuk mendoj për vetensi sëmundje.Më falni nëse pranoj Shpirtin...

Letër dashurie për Fanny Brawne

Kjo është një nga letrat e dashurisë që shokoi shoqërinë viktoriane në shekullin e tetëmbëdhjetë. Fejesa mes John Keatsit dhe Fanny Brawnit...

Ç’është një gazetar i mirë?

Nga: Mit’hat Frashëri Shtypi s’duhet të jetë pasqyra e kafeneve, vëndi i fjalimeve të zbraztë. Duhet të jetë shkolla...
NdjekësitNdjek
AbonentëAbonohu
- Advertisement -

MOS I HUMBSNI